DZIADEK BACH

W piątek 18 czerwca o godzinie 10:00 dzieci z wszystkich grup wezmą udział w ostatnim już w tym roku koncercie edukacyjnym z cyklu Dziadek Bach. Koncert poprowadzi znany wrocławski muzyk, trębacz i kompozytor Tadeusz Nestorowicz.

TEATR W PLENERZE

W dniu 17.06.2021 r. (czwartek) będziemy gościć w naszym ogrodzie BAJKOWÓZ Teatru Na Ostrowie. Dzieci obejrzą spektakl pt. Legenda o Złotej kaczce. Koszt wydarzenia zostanie pokryty z funduszu Rady Rodziców.

WYCIECZKA DO WIOSKI INDIAŃSKIEJ

W dniu 24.06.2021 (czwartek) odbędzie się wycieczka autokarowa dla dzieci z wszystkich grup do Wioski indiańskiej TIPI TOWN w Kamieńcu Wrocławskim. Cena (wycieczka+autokar): 65 zł / dziecko. Prosimy o wpłaty na [...]

WYCIECZKA Z PRZEWODNIKIEM

W dniu 19.06.2021 (sobota) odbędzie się wycieczka integracyjna dla dzieci i rodziców pod hasłem Wrocławskie Krasnale i legendy Starego Miasta. Wycieczkę poprowadzi przewodnik po Wrocławiu i Dolnym Śląsku, pani Alina [...]

GRUPA WSPARCIA

Na prośbę Departamentu Edukacji przekazujemy informację dotyczącą wsparcia w kryzysie dla mieszkańców Wrocławia. Zespół Fundacji ADRA Polska przygotował innowacyjną platformę GrupaWsparcia.pl, która pozwala na w pełni anonimowe, bezpłatne oraz bezpieczne [...]

KONKURS PLASTYCZNY „WROCŁAWSKIE KRASNALE”

W ramach realizacji treści związanych z regionalizmem serdecznie zapraszamy dzieci i rodziców do udziału w konkursie plastycznym pt. Wrocławskie krasnale. Technika i format prac dowolny. Prace prosimy składać u pani [...]

WARSZTATY Z HOSPICJUM

W dniu 11.06.2021 r. (piątek) w przedszkolu odbędą się warsztaty edukacyjne dla dzieci z wszystkich grup na temat hospicjum i wolontariatu. Zajęcia poprowadzi koordynatorka „Pól Nadziei” z Fundacji Wrocławskie Hospicjum [...]

REKRUTACJA UZUPEŁNIAJĄCA DO KLAS I

ODBIÓR ZDJĘĆ

W czwartek 10 czerwca w godzinach 14:30–16:30 Pan Fotograf będzie sprzedawał w holu Przedszkola pamiątkowe zdjęcia zamówione przez Rodziców. Prosimy o przygotowanie gotówki.

PROGRAM FOOTBALLMANIA

Drodzy Rodzice. W naszym przedszkolu rusza program sportowy Juventus Academy Wrocław FootballMania. Wszystkie chętne dzieci jeszcze w czerwcu będą miały możliwość uczestniczenia w bezpłatnych zajęciach z piłki nożnej. Dzień i [...]

ROWEROWY MAJ – PODSUMOWANIE

Są już wyniki konkursu Rowerowy Maj. W rankingu przedszkoli zajęliśmy 16 miejsce: Najwyższą frekwencję w naszym przedszkolu uzyskała grupa II. Nagrody są już w drodze 🙂 Serdecznie dziękujemy Rodzicom za [...]

DZIEŃ DZIECKA

Dzień Dziecka w przedszkolu Poniedziałek 31 maja Olimpiada sportowa – uczymy się zdrowej rywalizacji 🙂 Prosimy, aby w tym dniu dzieci przyszły do przedszkola ubrane na sportowo. Wtorek 1 czerwca [...]

WARSZTATY KULINARNE

W piątek 28 maja w przedszkolu odbędą się warsztaty z edukacji żywieniowej w ramach realizacji programu Wrocławskiego Centrum Zdrowia. W trakcie warsztatów dzieci z wszystkich grup upieką zdrowe ciasteczka. Warsztaty [...]

ZBIÓRKA ELEKTROŚMIECI

Drodzy Rodzice. Nasze przedszkole przystąpiło do projektu Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci. Jest to projekt ekologiczny i edukacyjny, mający na celu podniesienie świadomości ekologicznej na temat szkodliwości składowania zużytego sprzętu elektrycznego [...]

DZIADEK BACH

W piątek 21 maja o godzinie 10:00 dzieci z wszystkich grup wezmą udział w koncercie edukacyjnym z cyklu Dziadek Bach. Koncert poprowadzi znany wrocławski muzyk, trębacz i kompozytor Tadeusz Nestorowicz.

TYDZIEŃ NIEMIECKI

Herzlich wilkommen! W dniach 10-17 maja odbędzie się w naszym super przedszkolu Tydzień niemiecki. Dzieci będą miały okazję poznać typowe niemieckie produkty spożywcze - mniam, mniam... Poza tym będziemy śpiewać [...]

PRZERWA WAKACYJNA 2021 – INFORMACJE

Szanowni Państwo. Jak już informowaliśmy, przerwa wakacyjna w naszym przedszkolu przypada w terminie 01.08.2021–31.08.2021 r. W związku z ujednoliceniem procedury w zakresie systemu opieki wakacyjnej w naszym Mieście przewidziano następujące [...]

SESJA ZDJĘCIOWA – AKTUALIZACJA

Przypominamy, że zapisy dzieci na zdjęcia nie są obowiązkowe – jest to jedynie propozycja, z której mogą skorzystać chętni rodzice. Przedstawiona oferta została dostosowana do sugestii, aby koszt usługi nie [...]

BRAMA WJAZDOWA

Informujemy, że brama wjazdowa na teren placówki spełnia funkcję bramy pożarowej i pozostawianie jej zamkniętej na kłódkę w godzinach pobytu dzieci w przedszkolu może wpłynąć na zdecydowane opóźnienie wjazdu służb [...]

REKRUTACJA – I ETAP

Listy kandydatów przyjętych do Przedszkola nr 54 w I etapie rekrutacji: • Lista kandydatów przyjętych - 3-latki • Lista kandydatów przyjętych - 4-latki • Lista kandydatów przyjętych - 5-latki • [...]

EKO ZABAWKA – PODSUMOWANIE KONKURSU

Drodzy Rodzice. Serdecznie dziękujemy za tak liczny udział i ogromne zaangażowanie w przedszkolnym konkursie dla dzieci i rodziców EKO ZABAWKA Na konkurs wpłynęło ponad 30 prac. Efekty Państwa i Dzieci [...]

SPOTKANIE ONLINE ZE STOMATOLOGIEM DLA RODZICÓW

Szanowni Rodzice. W związku z udziałem naszego Przedszkola w kolejnej edycji programu „Profilaktyka próchnicy zębów u dzieci w wieku przedszkolnym”, razem z Kliniką Stomatologiczną ARTIDENT oraz Wrocławskim Centrum Zdrowia, zapraszamy [...]

TYDZIEŃ PATRIOTYCZNY

TYDZIEŃ PATRIOTYCZNY HARMONOGRAM DZIAŁAŃ 26–30.04.2021 ● Poniedziałek 26.04 • „Jesteśmy Polką i Polakiem” – nasze symbole narodowe (flaga, godło, hymn) • Dekorowanie sal z zastosowaniem polskich symboli ● Wtorek 27.04 [...]

REKRUTACJA – I ETAP

Listy kandydatów zakwalifikowanych do Przedszkola nr 54 w I etapie rekrutacji: • Kandydaci zakwalifikowani - 3-latki • Kandydaci zakwalifikowani - 4-latki • Kandydaci zakwalifikowani - 5-latki • Kandydaci zakwalifikowani - [...]

POLA NADZIEI

Zapraszamy wszystkie Dzieci i Rodziców do udziału w kolejnej edycji akcji Pola Nadziei organizowanej na rzecz dzieci nieuleczalnie chorych, we współpracy z Fundacją Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci. W piątek 23.04.2021 [...]

EKO TYDZIEŃ

EKO TYDZIEŃ HARMONOGRAM DZIAŁAŃ 19–23.04.2021 ● Poniedziałek 19.04 „Jak być EKO?” – warsztaty ekologiczne z Ekolandii i Ekosystemu ● Wtorek 20.04 „Co wiemy o ekologii?” – quiz wiedzy ekologicznej ● [...]

EKO ZABAWKA – KONKURS PLASTYCZNY

W związku ze zbliżającym się Dniem Ziemi ogłaszamy przedszkolny konkurs plastyczno-techniczny dla dzieci i rodziców EKO ZABAWKA Zadanie polega na zaprojektowaniu i wykonaniu zabawki z materiałów ekologicznych bądź surowców wtórnych. [...]

ROWEROWY MAJ

Serdecznie zapraszamy wszystkich naszych przedszkolaków do udziału w ogólnopolskiej kampanii Rowerowy Maj !!! Zasady akcji są proste: każdy uczeń/przedszkolak, który w maju dotrze na zajęcia za pomocą roweru, hulajnogi, deskorolki [...]

PRZEDŁUŻENIE LOCKDOWNU

Zgodnie z decyzją rządu, ograniczenie funkcjonowania przedszkola zostaje przedłużone do dnia 18.04.2021. Opieka dla dzieci w przedszkolu przysługuje rodzicom z grup uprzywilejowanych. Przypominamy o konieczności wcześniejszego zgłoszenia potrzeby opieki (z [...]

NAUCZANIE ZDALNE

Szanowni Rodzice. Od poniedziałku 29.03 będą Państwo otrzymywać od nauczycieli propozycje zajęć dla dzieci na czas lockdownu. Materiały będą wysyłane do poszczególnych grup ze skrzynek służbowych nauczycieli. Zakres treści kształcenia [...]

WAŻNA INFORMACJA

- AKTUALIZACJA - Nowy wzór wniosku do pobrania: UWAGA! Przed złożeniem wniosku prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny lub e-mail, z minimum 2-dniowym wyprzedzeniem, abyśmy mogli zorganizować dla dziecka opiekę w [...]

OGRANICZENIE FUNKCJONOWANIA PRZEDSZKOLA

Zgodnie z decyzjami rządu związanymi z krajowym lockdownem informujemy, że w dniach 29.03–09.04.2021 nasze przedszkole będzie funkcjonowało w ograniczonym zakresie. Rodziców, którzy są zatrudnieni w służbie zdrowia lub w służbach [...]

KLUSKOWA BRAMA – TEATRZYK

W piątek 26 marca o godzinie 12:00 dzieci z wszystkich grup obejrzą teatrzyk kartonikowy pt. Kluskowa brama. w wykonaniu nauczycielek z grupy III.

DRZWI OTWARTE

Zapraszamy na wirtualny spacer po naszym przedszkolu 🙂

ZIELONY TYDZIEŃ

ZIELONY TYDZIEŃ =czekamy na wiosnę 🙂 Drodzy Rodzice. Bardzo prosimy, aby na zbliżający się Dzień Wiosny każde dziecko przygotowało w domu – wspólnie z mamą, tatą, dziadkami lub rodzeństwem – kolorową [...]

1% PODATKU

Drodzy Rodzice, Szanowni Darczyńcy. Serdecznie dziękujemy za wszystkie darowizny przekazane dotychczas na rzecz Przedszkola nr 54 „Pod Kasztanami”. Środki uzyskane z zeszłorocznej akcji „1%” zostały przeznaczone na dofinansowanie zakupu nowych [...]

PRZERWA WAKACYJNA

W naszym przedszkolu przerwa wakacyjna w tym roku zaplanowana jest na miesiąc SIERPIEŃ. W dniach 01–31.08.2021 Przedszkole będzie nieczynne.

ODBIÓR ZDJĘĆ Z BALU

W czwartek 4 marca w godzinach 14:00–16:30 Pan Fotograf będzie sprzedawał w holu Przedszkola zdjęcia z balu karnawałowego. Prosimy o przygotowanie gotówki.

WOLA KONTYNUACJI

Rodzice, którzy zdecydują się korzystać z usług naszego Przedszkola w roku szkolnym 2021/2022, proszeni są o podpisanie i złożenie deklaracji o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego. Formularze deklaracji można odebrać w Przedszkolu od [...]

ZAJĘCIA Z EDUKACJI REGIONALNEJ

W poniedziałek 1 marca w godzinach 09:00–10:30 dzieci z grupy II i III wezmą udział w zajęciach z edukacji regionalnej nt. Legendy wrocławskie. Dzieci będą poznawać Wrocław, jego zabytki i ciekawe miejsca. Zajęcia poprowadzi [...]

KONSULTACJE DLA RODZICÓW

Od wtorku 23.02 zaplanowane są konsultacje dla rodziców z nauczycielami grup. Odbędą się one w formie telefonicznej, za pośrednictwem numeru przedszkolnego. Zainteresowanych rodziców prosimy o kontakt z nauczycielami w wyznaczonych [...]

DZIADEK BACH

W piątek 19 lutego o godzinie 10:30 dzieci z wszystkich grup wezmą udział w koncercie edukacyjnym z cyklu Dziadek Bach. Koncert poprowadzi znany wrocławski muzyk, trębacz i kompozytor Tadeusz Nestorowicz.

BAL KARNAWAŁOWY

W czwartek 11 lutego w godzinach 9:30–11:30 odbędzie się w przedszkolu Bal karnawałowy dla dzieci. Prosimy Rodziców o przebranie dzieci w stroje. W tym samym dniu odbędzie się sesja zdjęciowa (zdjęcia grupowe i indywidualne). [...]

DZIADEK BACH

W piątek 22 stycznia o godzinie 10:30 dzieci z wszystkich grup wezmą udział w koncercie edukacyjnym z cyklu Dziadek Bach. Koncert poprowadzi znany wrocławski muzyk, trębacz i kompozytor Tadeusz Nestorowicz.

ZMIANA STAWKI ŻYWIENIOWEJ

Drodzy Rodzice. Informujemy, że od 1 stycznia 2021 r. stawka żywieniowa za 1 dzień pobytu dziecka w Przedszkolu będzie wynosić 10,60 zł.

ZBIÓRKA DLA DZIECI Z DOMU DZIECKA

Jest taki świąteczny czas, kiedy dajemy sobie prezenty. Ale nie wszyscy mogą je otrzymać. Dzieci z Domu Dziecka nr 13 we Wrocławiu otrzymają je, jeśli Wy nam pomożecie. Ufamy, że [...]

DZIADEK BACH – KONCERT ŚWIĄTECZNY

W piątek 18 grudnia o godzinie 10:30 dzieci z wszystkich grup wezmą udział w koncercie świątecznym z cyklu Dziadek Bach. Koncert poprowadzi znany wrocławski muzyk, trębacz i kompozytor Tadeusz Nestorowicz.

ODBIÓR ZDJĘĆ I KALENDARZY

W środę 16 grudnia w godzinach 14:00–16:30 Pan Fotograf będzie sprzedawał w holu Przedszkola kalendarze i zdjęcia zamówione przez Rodziców. Prosimy o przygotowanie gotówki.

ŚWIĄTECZNE EKO WARSZTATY

We wtorek 15 grudnia w godzinach 9:00–11:00 w przedszkolu odbędą się świąteczne warsztaty plastyczne dla dzieci z grup II i III. Dzieci będą poznawać zasady ekologicznego życia, a także samodzielnie wykonywać ekologiczne ozdoby świąteczne. [...]

SESJA ZDJĘCIOWA

We wtorek 8 grudnia po śniadaniu Pan Fotograf będzie wykonywał dzieciom zdjęcia do kalendarza na rok 2021. Cena kalendarza: 32 zł. Obowiązują zapisy na zdjęcia (listy są dostępne w holu Przedszkola). Dzieci nie zapisane [...]

SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM

W poniedziałek 7 grudnia nasze przedszkole odwiedzi długo wyczekiwany przez dzieci Mikołaj 🙂

SPOTKANIE ZE STOMATOLOGIEM

W czwartek 3 grudnia w godzinach 9:00–10:30 dzieci z wszystkich grup wezmą udział w spotkaniu ze stomatologami (część 2) w ramach programu profilaktyki próchnicy zębów u dzieci w wieku przedszkolnym realizowanego przez klinikę Artident.

WARSZTATY WIELOKULTUROWE

We wtorek 1 grudnia w godzinach 8:30–12:00 w przedszkolu odbędą się warsztaty dla dzieci z wszystkich grup dotyczące wielokulturowości. Celem warsztatów jest przybliżenie dzieciom wybranych kultur z różnych stron świata z wykorzystaniem rekwizytów [...]

PACZKA DLA LWOWIAKA

Zapraszamy Dzieci i Rodziców do udziału w mikołajkowej akcji charytatywnej "Paczka dla Lwowiaka". Organizatorem akcji jest Fundacja Dortmundzko-Wrocławsko-Lwowska im. św. Jadwigi we współpracy z wrocławskimi instytucjami i organizacjami. ZBIERAMY: ● żywność trwałą [...]

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

W środę 25 listopada będziemy obchodzić w przedszkolu Światowy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji prosimy o przynoszenie do przedszkola zdjęć z ukochanymi misiami dzieci. Zdjęcie może przedstawiać misia razem z dzieckiem [...]

DZIADEK BACH

W piątek 20 listopada o godzinie 10:30 dzieci z wszystkich grup wezmą udział w koncercie edukacyjnym z cyklu Dziadek Bach. Koncert poprowadzi znany wrocławski muzyk, trębacz i kompozytor Tadeusz Nestorowicz.

PODZIĘKOWANIE ZE SCHRONISKA DLA ZWIERZĄT

Serdecznie dziękujemy wszystkim Rodzicom i Dzieciom za udział w akcji pomocy zwierzętom ze Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt we Wrocławiu. Dziękujemy Rodzicom Kai z grupy II za przewiezienie darów do schroniska. [...]

KONKURS PLASTYCZNY

Zapraszamy wszystkie dzieci do udziału w VIII edycji konkursu plastycznego Namaluj mi historię pod hasłem: "Moja mała solidarność" Technika pracy: dowolna. Rozmiar: nie powinien przekraczać formatu A3. Do pracy należy [...]

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

We wtorek 10 listopada planujemy w przedszkolu obchody Narodowego Święta Niepodległości. Prosimy, aby w tym dniu wszystkie dzieci były ubrane na galowo.

DZIADEK BACH

W piątek 23 października o godzinie 10:30 dzieci z wszystkich grup wezmą udział w koncercie edukacyjnym z cyklu Dziadek Bach. Koncert poprowadzi znany wrocławski muzyk, trębacz i kompozytor Tadeusz Nestorowicz.

PROJEKT JOHANNEUM NOVUM

W bieżącym roku szkolnym nasze przedszkole bierze udział w projekcie Johanneum Novum – wsparcie dialogu międzykulturowego we wrocławskich szkołach i przedszkolach. W ramach Projektu odbywać się będą w Przedszkolu warsztaty i [...]

AKCJA POMOCY DLA ZWIERZĄT

Październik to Międzynarodowy Miesiąc Dobroci dla Zwierząt. Z tej okazji nasze przedszkole po raz kolejny organizuje akcję pomocy dla zwierząt ze schroniska. Zachęcamy Rodziców i Dzieci do udziału w zbiórce darów [...]

FESTIWAL PIŁKARSKI

W środę 30 września w godzinach 14:30–15:30 dzieci z grup II i III wezmą udział w Festiwalu Piłkarskim organizowanym przez Akademię Piłkarską OLYMPIC. Impreza odbędzie się na stadionie Intakus Park (były stadion Ślęzy Wrocław) przy ul. [...]

SPOTKANIE Z POLICJANTAMI

W poniedziałek 28 września w godzinach 9:30–11:00 dzieci z wszystkich grup wezmą udział w spotkaniu z funkcjonariuszami Policji na temat Bezpieczny przedszkolak

DZIADEK BACH

W piątek 25 września o godzinie 10:30 dzieci z wszystkich grup wezmą udział w koncercie edukacyjnym z cyklu Dziadek Bach. Koncert poprowadzi znany wrocławski muzyk, trębacz i kompozytor Tadeusz Nestorowicz.

SPOTKANIE ZE STOMATOLOGIEM

W poniedziałek 21 września w godzinach 9:00–10:30 dzieci z wszystkich grup wezmą udział w spotkaniu ze stomatologami w ramach programu profilaktyki próchnicy zębów u dzieci w wieku przedszkolnym realizowanego przez klinikę Artident.

OFERTA UBEZPIECZENIOWA

ZEBRANIA Z RODZICAMI

Zapraszamy Rodziców na zebrania organizacyjne, które odbędą się w następujących terminach: Grupa I – poniedziałek 14.09 godz. 17:00 (zebranie połączone ze spotkaniem z psychologiem nt. „Adaptacja dziecka w przedszkolu”) Grupa II – środa 09.09 godz. 17:00 Grupa III – [...]

ROZPOCZĘCIE ROKU

Drodzy Rodzice. Przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego prosimy koniecznie zapoznać się z aktualnymi procedurami bezpieczeństwa obowiązującymi w Przedszkolu podczas epidemii COVID-19: PROCEDURY COVID Poniżej znajduje się nowy wzór oświadczenia, które należy wypełnić [...]

WYPRAWKA 3-LATKA

WYPRAWKA 3-LATKA: 1. Kapcie Wygodne i łatwe do samodzielnego założenia, na twardej, nie ślizgającej się podeszwie. 2. Pościel Pełnowymiarowa cienka kołdra lub koc + mała poduszka. 3. Piżamka Wygodna, bez guziczków. 4. [...]

INFORMACJA DLA RODZICÓW NOWYCH DZIECI

Szanowni Państwo. Ze względu na obecną sytuacje epidemiczną, w tym roku nie organizujemy typowych dni adaptacyjnych. Umożliwiamy natomiast odwiedzenie naszego przedszkola wraz z dzieckiem w dniach 24–31.08.2020 po uprzednim kontakcie [...]