Informujemy, że brama wjazdowa na teren placówki spełnia funkcję bramy pożarowej i pozostawianie jej zamkniętej na kłódkę w godzinach pobytu dzieci w przedszkolu może wpłynąć na zdecydowane opóźnienie wjazdu służb ratunkowych na teren placówki
(w momentach zagrożenia najważniejsza jest ewakuacja dzieci, aby szybko opuściły niebezpieczny obszar). Brama ta – poza porannymi godzinami dostaw produktów żywnościowych, wywozu odpadów komunalnych oraz konserwacji wszelkiego rodzajów sprzętów – pozostaje przymknięta i będzie w górnej części zamykana na haczyk, tak aby żadne dziecko samo nie wydostało się na ulicę. Zwracamy uwagę na fakt, że w godzinach porannych dzieci przebywają w budynku przedszkola – jest to czas śniadania i zajęć dydaktycznych.
Ponadto placówka posiada drugą, dodatkową bramę, oddzielającą plac zabaw od dziedzińca. W trosce o bezpieczeństwo podopiecznych brama ta, w trakcie pobytu dzieci na świeżym powietrzu, dodatkowo zamykana jest na klucz. Podczas przejścia na plac zabaw podopieczni idą w kierunku przeciwnym do bramy wjazdowej, więc dzieci w ciągu dnia nie przebywają w jej pobliżu.
Przypominamy, że przedszkole nie odpowiada na sprzęt pozostawiony na terenie placówki.