– AKTUALIZACJA –
Nowy wzór wniosku do pobrania:

UWAGA! Przed złożeniem wniosku prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny lub e-mail,
z minimum 2-dniowym wyprzedzeniem, abyśmy mogli zorganizować dla dziecka opiekę w placówce.

Drodzy Rodzice, Szanowni Opiekunowie.

Już od przeszło roku zmagamy się w kraju z ekstremalnie trudną sytuacją epidemiczną. Burzy ona codzienną działalność wielu dziedzin życia, a placówek edukacyjnych w sposób szczególny. Mamy świadomość, że to temat wyjątkowo problematyczny i dla nas, i dla Was, destabilizujący funkcjonowanie Waszych rodzin.

Od najbliższego poniedziałku znów zaczną nas obowiązywać nowe wytyczne wprowadzone przez polski rząd. W związku z powyższym po raz kolejny jesteśmy zmuszeni wprowadzić korekty w naszym wspólnym życiu. To okoliczności mocno uciążliwe, jednak nie pozostaje nam nic innego, jak zastosować się do wytycznych i prosić Was o zrozumienie oraz współpracę.

Od poniedziałku 29 marca będziemy pracować w następującym reżimie i według poniższych reguł:

1. Na wniosek rodziców dzieci:
– posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego,
– dzieci, których rodzice są pracownikami systemu ochrony zdrowia, służb mundurowych, przedsiębiorstw produkcyjnych realizujących zadania związane z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 lub pracownikami przedsiębiorstw związanych z utrzymaniem miasta dyrektor zorganizuje zajęcia w przedszkolu, oddziale przedszkolnym w szkole podstawowej, do której uczęszczają te dzieci.

2. Jeżeli zgodnie z Rozporządzeniem MEN przysługuje Państwu opieka nad dzieckiem, prosimy o wypełnienie wniosku zgodnie z załączonym wzorem i złożenie do Dyrektora.

3. Pozostałym rodzicom w okresie od 29.03 do 11.04 przysługuje zasiłek opiekuńczy.

Irena Młyńczak