Szanowni Państwo,

W dniach od 27.09 do 2.10 2023 roku dzieci z naszego Przedszkola wyruszą w niezwykłą przygodę, która pozwoli im odkryć tajemnice Zrównoważonego Rozwoju. Podczas tego magicznego tygodnia będziemy się bawić i uczyć, korzystając z nauki poprzez doświadczanie, eksperymentowanie oraz obserwację otoczenia. Przedszkolaki będą miały okazję zdobyć wiedzę na temat związany z oszczędzaniem energii, dbaniem o środowisko naturalne poprzez ograniczenie zużycia plastiku oraz dowiedzą się w jaki sposób troszczymy się o naszą planetę.

Dodatkowo w ramach Tygodnia Zrównoważonego Rozwoju odbędzie się Konkurs pt. ,, Magiczny świat bez plastiku”.
Celem tego konkursu jest zachęcenie dzieci do myślenia o ekologii i dbania o środowisko naturalne poprzez ograniczanie użycia plastiku.
Zasady konkursu: Stworzenie pracy plastycznej (rysunek, kolaż, mała rzeźba) wykorzystując jedynie materiały które nie zawierają plastiku. Prace powinny odzwierciedlać piękno przyrody i zachęcać do ochrony środowiska. Zostaną one wywieszone w holu głównym w Przedszkolu.
Termin przyjmowania prac: 27.09 – 4.10. 2023 r.
Prace przynosimy do nauczycieli prowadzących daną grupę.
Atrakcyjne nagrody dla uczestników Konkursu! 😊 Zapraszamy do zaangażowania się w inicjatywę wraz z dziećmi!