Szanowni Państwo, wiosną 2021 roku nasze przedszkole pozytywnie przeszło weryfikację, umożliwiającą młodym ludziom z różnych stron świata odbywanie u nas wolontariatu. W dniu 18 maja 2021 otrzymaliśmy Znak Jakości Europejskiego Korpusu Solidarności w zakresie wolontariatu (jako organizacja goszcząca), a profil naszej placówki został opublikowany w bazie organizacji.

Równocześnie podjęliśmy współpracę z Fundacją Rozwoju Systemu Edukacji (Narodową Agencją Europejskiego Korpusu Solidarności) oraz z Fundacją Integracji Społecznej PROM i rozpoczęliśmy w naszym przedszkolu realizację projektu goszczącego wolontariuszy. Od 15 lutego 2023 gościmy u nas dwie wolontariuszki: Yasmin Al-Abrash z Syrii oraz Valeria Dal Monte z Włoch.

Yasmin Al-Abrash

Ma 24 lat i pochodzi z Syrii/ Hiszpanii.  Ukończyła w 2017 r. Certyfikat licencjata w dziedzinie edukacji. Posiada Stopień naukowy z psychologii. Interesuje  się zajęciami artystycznymi i plastycznymi. Ma dużo pomysłów na różne aktywności z dziećmi.

Valeria Dal Monte

Ma 24  lata i pochodzi z Włoch. Skończyła jednolity cykl studiów z edukacji i rozwoju dziecka. Posiada doświadczenie jako nauczycielka zastępcza w przedszkolu oraz jako animator. Lubi tańczyć i pływać. Ma dużo pomysłów na różne aktywności  z dziećmi. Jest spokojna i dobrze zorganizowana.