W dniach 3-7.10.2022 będziemy realizować w Przedszkolu Tydzień Zrównoważonego Rozwoju. Zatrzymamy się nad ważnymi sprawami w tematyce segregacji śmieci, dbania o czystość wody, procesów powstawania produktów spożywczych. Nauka poprzez doświadczanie, eksperymentowanie oraz obserwację otoczenia a przede wszystkim nauka odpowiednich zachowań poprzez naśladowanie dorosłych 🙂

Dodatkowo przez cały tydzień konkursy do wyboru:

1. ,,1000 kroków w jeden tydzień/in one week„.  Potwierdzenie:  np. zdjęcia krokomierza, wspólne zdjęcie podczas spaceru.
  2.  ,,Rymuj z nami” – rodzice wraz z dziećmi wymyślają hasła, które zachęcą do korzystania z bezemisyjnych pojazdów, zdrowego stylu życia bądź czystego powietrza. Potwierdzenie: wysłanie hasła na maila bądź przygotowanie transparentu do Przedszkola.
  3.  Porcja owoców bądź warzyw dziennie jedzona przez cały tydzień. Potwierdzenie: przepyszne zdjęcia bądź rysunek zjedzonych owoców/warzyw (kolaż na koniec tygodnia).

Potwierdzenie uczestnictwa egzekwowane będzie poprzez wysłanie zdjęć (codziennie lub na koniec tygodnia) z wybranej aktywności na maile grupowe.

Atrakcyjne nagrody dla uczestników 🙂

A na koniec tygodnia (piątek) pokaz mody ekologicznej – w ten dzień ubieramy się w stroje przygotowane w domu o tematyce ekologicznej.

Zapraszamy do angażowania się we wspólną zabawę 🙂