Drodzy Rodzice. Wiosną bieżącego roku nasze przedszkole przeszło pozytywnie weryfikację, umożliwiającą młodym ludziom z różnych stron świata odbycie u nas wolontariatu. W dniu 18 maja 2021 otrzymaliśmy Znak Jakości Europejskiego Korpusu Solidarności w zakresie wolontariatu (jako organizacja goszcząca), a profil naszej placówki został opublikowany w bazie organizacji pod numerem OID E10266502, na stronie http://europa.eu/youth/evs_database.

Równocześnie podjęliśmy współpracę z Fundacją Rozwoju Systemu Edukacji (Narodową Agencją Europejskiego Korpusu Solidarności) oraz z Fundacją Integracji Społecznej PROM i rozpoczęliśmy w naszej placówce realizację projektu goszczącego wolontariuszy. Pod koniec listopada będziemy gościć w naszym przedszkolu dwie wolontariuszki – Lucíę z Hiszpanii i Tamtę z Gruzji, które spędzą z nami najbliższe 10 miesięcy.

Lucía Parra Serra

Ma 18 lat i pochodzi z Ibizy (Hiszpania, Baleary). Ukończyła liceum humanistyczne. W swoim rodzinnym mieście od 3 lat prowadzi zajęcia z koszykówki dla dzieci w wieku przedszkolnym. Bardzo lubi kontakt z dziećmi, sport i wędrówki po górach.

Tamta Maisuradze

Ma 28 lat i pochodzi z Tbilisi (Gruzja). Jest absolwentką Wydziału Biznesu na Uniwersytecie w Tbilisi o specjalizacji zarządzanie oraz filologia polska. Obecnie pracuje jako kierownik biura w szkole międzynarodowej. Marzy o pracy w przedszkolu jako nauczyciel języka angielskiego. Uwielbia podróżować, śpiewać, malować, biegać i gotować.